Rozhovor s Caroline Dries o 5.sérii + photo Stefan & Silas

16. září 2013 v 13:57 | Katty
Vzhledem k veškerým změnám v 5. sérii - ztráta několika zajímavých postav, ukončení střední školy, vysoká škola - co považujete za největší výzvu nové série?
Je to zajímavé, protože se mě na to (ztráta
rodiny Původních) ptalo už mnoho lidí, ale skončili jsme při silném závěru se Silasem, obrovským padouchem, a s Katherine se stal člověk, což je velký posun v našem seriálu. Co se týče padouchů, tak máme více, než jsme chtěli. V seriálu se nám nevytvořilo velké prázdné místo, i když Původní upíři mu dodávaly zajímavé kouzlo. Finále nás posunulo do této nové situace. Pamatuji si konec 1. série, když jsme začali vymýšlet 2. sérii a na konci té první jsme nechali asi 900 000 Cliffhangerů. Společně jsme se posadili a říkali si: "Má někdo nějaký nápad jak dáme všechno dohromady?" Pro 5. sérii jsme toho plánovali hodně. Věděli jsme, že chceme, aby Elena šla na vysokou a to je zcela nový svět. Mohli jsme tedy nechat Původních odejet do New Orleans.

Když jste pracovali na 5. sérii, překvapila vás při tom nějaká postava?
Určitě lidská Katherine. Je to stále tatáž Katherine, ale je nejlepším upírem a nejhorším člověkem. Je pro mne potěšením psát její postavu. Brian Young psal druhou epizodu, ve které uvidíme zábavnou stránku Katherine. Pokud by šlo o jinou postavu, tak by se vám to nelíbilo, ale toto je Katherine a proto je to taková sranda. A také si myslím, že Silas je skvělý. Původně jsme si mysleli, že možná až tak mnoho mluvit nebude a uzavře se do sebe, ale to by nebylo zábavné. Díky Paulovi má Silas zábavnou osobnost a myslím si, že zazáří.
V malé ukázce na Comic-Conu jsme viděli jak Silas kontroluje větší skupinu lidí. Bude se to postupně v 5. sérii stupňovat?
Ano, to je jeho síla. Je nesmrtelný a my jsme chtěli více využít tu věc s psychikou, protože v naší sérii už máme dostatek nesmrtelných postav. Svou sílu začne ukazovat již v premiéře a stane se z něj obávaná postava, protože pokud někdo dokáže předvídat vaše činy, je to ten nejhorší padouch.
Stefan.gif
Kdy si začnou ostatní uvědomovat, že se Silas vydává za Stefana?
Neřeknu vám jak, ale prozradím, že naše postavy jsou velmi chytré a tak dispozici mají mnoho zdrojů, takže postupně na to přijdou jeden za druhým, ale to pořadí bude na úkor některých hlavních postav. Hlavní myšlenkou této série určitě není udržování tohoto tajemství, takže to bude velmi brzy.
Jak bude vypadat štěstí Damona a Eleny teď, když je z nich pár?
Když jsme poprvé začali přemýšlet o vztahu Damona a Eleny, říkali jsme si, že jsme Damona ještě nikdy neviděli ve vztahu. Začala jsem psát jeho první scénu a... (Nechutný zvuk). Nechceme z toho dělat kýčovitý vztah a tak udržujeme Damona a jeho temnost na hraně, protože tomu se Elena upsala. Když začnete chodit s rockovou hvězdou, nemůžete od něj chtít, aby se stal Beethovenem. Takže
dáváme pozor, aby měl stále klasické vlastnosti Damona, ale s tím rozdílem, že nyní je šťastný. Můžeme mu naservírovat zcela novou řadu problémů. Je to jako točení talířů.

Jaká je Damonova reakce na lidskou Katherine?
Užívá si to naplno.
Líbí se mu, když trpí?
Samozřejmě.
Jak Bonnie zvládá svou smrt?
(S humorem) Celkem dobře. Ale ne! Bonnie se obětovala kvůli Jeremymu - vědomě si to vybrala, věděla, co dělá a teď je mrtvá. Ale zemřít a stále být v kontaktu se svými přáteli, je opravdu super. V prvních epizodách prožije velmi zajímavý příběh, ve kterém se vyrovná s tím, že je mrtvá. Je to pro ni velmi pomalý proces. Když vezmeme v úvahu všechny lidi, kteří se v seriálu vrátili ze záhrobí (včetně Jeremyho), míní "fajn, teď už jen stačí najít někoho, kdo mě přivede zpět"? "Hej, a co já? Haló? "(Smích). Určitě je to věc, kterou budeme
rozebírat. Nevím jestli to bude fungovat, ale máme nápad, protože jsme do záhrobí vyhodili už dost postav a spoustu jsme i přivedli zpět, takže co teď uděláme s Bonnie? Bude to pohánět náš příběh.
Matt a Rebekah odjeli na jejich dobrodružnou cestu, ale natrvalo
se z ní do Mystic Falls vrátí jen on. Co nám můžete říct o tom, jak se vyrovnává s věcmi?
Určitě uvidíme i Rebeku, ale jen při tom pohledu si uvědomíme, jak moc nám bude chybět její přítomnost v epizodách. Slíbila Mattovi výlet po celém světě a tak mu ho dala. V premiérové epizodě nové série mají spolu zábavnou dynamiku. Vrátí se zpět s trochu větším rozhledem. Byl Mattem Donovanem, který pracoval v Grille a nyní je z něj Matt Donovan, který pracuje v Grille a má úžasné fotky. (smích) Trochu nahlédneme na to, jak ten jejich výlet probíhal, takže je to skvělé.
Jak Caroline zvládá vysokou školu? Jak moc je Tyler zahrnut do jejího dějové linie v 5. sérii?
Umíte si představit, že bydlíte s Caroline? Užívá si to. Vše zařídila a vyzdobila. Je zábavné mít ji na výšce. Plně se do toho vžila. Tyler je součástí jejího příběhu v několika počátečních epizodách - snaží se zjistit jak je to mezi nimi, protože pokud si vzpomínáte na finále, Klaus mu dal povolení vrátit se. Inu, to není moc dobrý způsob jak si začít budovat základy svého vztahu. Caroline je žena činu a díky ní se tento vztah s Tylerem děje. Stále jim držíme prsty.
Mluvili jsme o Stefanovi jako Silasovi, no ne o samotném
Stefanovi. Budeme ho vídat často i když je uvězněn, nebo se jeho čas na obrazovce přesune na vedlejší kolej dokud se odtud nebude moci vysvobodit, protože jeho možnosti jsou omezeny na minimum?
O čem to mluvíte! Může si zpívat "99 lahví piva visí na stěně" (smích). Může se tam i převracet. Věřte či ne, Stefan bude mít svůj příběh - objevily se poznámky, že nikdo na Comic-Conu na Stefana nevzpomínal. Stefan má opravdu velmi bohatý příběh v premiérové epizodě, na který se velmi těším. Je velmi krásný a těžko o něm něco říct, aniž bych nevyzradila hodně. Ale řeknu vám, že bude trpět a jeho příběh bude srdcervoucí a velký.
Fascinující. Je ještě něco, co byste chtěli prozradit?
Přijdou nové postavy a rozvineme novou bohatou mytologii. Naše mytologie se stále otevírá a nabírá na velikosti, z čehož jsem velmi nadšená. I když je to už pátá série, stále působí svěže.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama